• PhDr. Petra Sakáčová

VÝCHOVNÁ PORADKYNĚ
            E-mail: kancelar@dobra-montessori.cz
                       petra.sakacova(zavináč)dobra-montessori.cz

Vystudovala jednooborovou psychologii v Olomouci. Pracovala v oblasti personalistiky, vzdělávání dospělých a koučinku nejprve v Olomouci a poté v Praze. Po narození nejstaršího syna, přenesla svoji pozornost na vzdělávání dětí. Zaujala ji metoda montessori zejména svým respektem k individualitám, vlastnímu tempu a motivaci. V montessori pedagogice se zaměřuje na práci s nejstaršími dětmi. Pravidelně se účastní odborných kongresů z oblasti dětské psychologie a seminářů a workshopů v oblasti montessori pedagogiky. Vystudovala specializaci v psychologii na školního psychologa.

Má tři děti – Matěje, Lucinku a Vojtíška. Ve volném času se stará o domácnost se dvěma psy, kočkami a zahradou. Nejlépe vypne u četby, turistice, běhu a na kole :)

Vzdělání, kurzy:

• Univerzita Palackého, jednooborová psychologie - rigorózní zkouška

• Školní psycholog na ZŠ a SŠ - navazující dvouleté studium

• Kvalifikační studium pro ředitele škol
            • Ředitel školy jako leader (2022 -webinář)

• Poruchy chování a sociálně patologické jevy ve školním prostředí I. a II. (2021 a 2022)

• Zážitkový kurz první pomoci (2021)

• “Vývojové potřeby dětí od narození do 18 let” - Čtvrté české montessori setkání učitelů (2019)

• Adolescent  introductory - workshop při AMI (35 hod)

• “Jaký by měl být učitel v 21. století?” Třetí české montessori setkání učitelů (2018)

• “Dítě v měnícím se světě” - 1. česká konference dětské psychologie : ADHD od dětství do dospělosti v psychologické praxi (2018)